02/10/2016 - 23:57

(VIDEO) U fenomenalnoj utakmici Roma slavila protiv Intera

dzeko

Fantastičan meč na Olimpicu, pogotovo u prvih 45 minuta. Roma i Inter su svim zaljubljenicima u fudbal na Apeninima pružili uživanje, a bolja u vatrometu poteza, šansi i uzbuđenja bila je Vučica koja je slavila s 2:1.

Jeste kliše, ali treba reći da nijedan od ova dva kluba nije zaslužio da napusti teren pognute glave. Posebno jer je u prvom poluvremenu sve prštalo. Bukvalno.

Vidjeli smo gol Edina Džeke u petoj minuti, dvije stopostotne šanse i mnogo prodora Mohameda Salaha, fantastičan šut Banege zbog kojeg se i dalje trese stativa, polumakazice Candreve, Florenzijeve stopostotne prilike, pa onda volej Candreve, pa udarac Mirande. Bio je i Džeko u još jednoj šansi, ali je pucao u Handanovića.

Moglo je da padne još mnogo golova. Ne pamti se ovako dobar derbi u Italiji. Viđeno je mnogo dobrih prilika, otvoren fudbal, napadački sa obje strane uz malo lošije odbrane. Ali, sve je imalo svoju draž.

U drugih 45 minuta malo je pao ritam, igrači su se istrošili, oba trenera počela su sredinom tog perioda da mijenjaju igrače pa se zaigralo malo čvršće

Tri izmjene Franka de Boera urodile su plodom, Roma se povukla da brani prednost i sve je kaznio Banega fantastičnim potezom i realizacijom.

Djelovalo je u tom momentu da će doći do podjele bodova, ali je Vučica pokazala pokazala odlučnost i ostavila Nerroazzure bez ičega. Poslije slobodnog udarca u 76. minuti Florenzi je pogodio Manolasa, a ovaj u stilu centarfora pogodio glavom i donio veliku radost navijačima na Olimpicu.

Ukoliko ste proveli 90 minuta uz TV prijenos niste se pokajali. Ovo su dueli zbog kojih se gleda fudbal. I prosto je nevjerovatno da nije bilo više golova.